Kam smerujeme?? Ako sa baviť travianom? Ako priviest súpera k zrúteniu?

2018-06-07 00:28:54 in Všeobecné
Kam smerujeme?? Ako sa baviť travianom? Ako priviest súpera k zrúteniu?

Aký bude náš cieľ na kvalifikácii? Čo je dôležité vedieť a ako si naplno hru užiť?
Je to jednoduché, stretli sme sa ako partia a tak by sme mali hrať, je jedno či ste Off alebo Def. Každý sa môže zabávať, našim cieľom bude však samotné kvalifikovanie a odskúšanie si jednoduchých strategickýh planov a trikov. Nečaká nás jednoduchá kvalifikácia, pretože turkov bude hodne, v našom hlavnom záujme by malo byť, teda vyzbieranie odmien za samotnú kvalifikáciu. Rád by som Vám tu ponúkol pár bodov, za ktorými by mali naše kroky viesť.
Doležité je vedieť čítať/písať/počítať – uľahčí vám to nesmierne množství vecí (nielen v traviane). Pre tých čo tak ešte neurobili, doporučujeme si prečítať aliančný Kodex. Je to súpis základných pravidiel a ponúka riešenie pre každú spornú situáciu. Jeho znalost a dodržovanie posúva vpred jednotlivých hráčov a zároveň celé společenstvo. Hlavnou výhodou je, že nikoho nezvýhodňuje.

1. Založenie druhej dediny.
je prvým krokom k položeniu úspechu. Tu na fóre je aj článok ako presne postupovať. Boli by sme radi, keby sme si obsadili pekné dediny na ktorých sa dá stavať. Pri dodržaní tohoto návodu, založíte dedinu medzi prvými s minimálnou snahou absolútne bez farmu. Bránit vám vo farmení nebudeme, je to na vás.Výsledok tohoto procesu je založenia druhej dediny v rámci základnej ochrany. Najlepší z nás dokážu založiť za cca 42 hodín.
2. Výber vašej hlavnej dediny
Samozrejme každy berie podľa chuti, ale ja vravim čím lepsie, tým lepšie :) Každopádne, by ste si mali premysliet koľko máte času, ako chcete aktívne hrať a podľa toho si vhodne vybrat MC a miesto – smer kterým sa budeme uberať a tabulka MC bude zverejnená druhý deň po štarte tj. 14.6.2018. V aliancii platia dôležité pravidlá pri zaberáni dedín a oáz (pripomínam, že MC sa budú hlásiť vedeniu a zapisovať do už spomínanej tabulky ktorá bude prístupná pre čítanie, právo zápisu má len vedenie, aby nevznikal zbytočný chaos). Každý by si mal teda premyslieť, kam sa napokon rozhodne íst. Chceme apelovať na Vás aby ste si dopredu dané miesto sledovali a prezreli každú Vašu potenciálnu oázu,či náhodou nie je v konflikte s iným MC kde uz môže byť na ceste váš spoluhráč, predídte tak situácii kedy može mať na oázu nárok niekto iný (viz aliančný Kodex).

3. Úlohy OFF a DEF hráčov.
Každý hráč prišiel s nejakým cieľom alebo výhliadkov. My chceme však hrať ako kolektiv a plno doležitých vecí zaleží od všetkých hráčov. Chceme hrať hru, ktorá nás posunie ako celok. Neznamená, že ked ste DEF hráč a máte čas a chuť, môžete byť prospešný aj smerom dopredu! Chceme hrať takým spôsobom, aby sme napredovali a rozvijali náš priestor a aby vás hra bavila, chceme aby Vaša hra nekončila pri naklikaní fronty. Chcete vediet ako pomôcť dopredu???

Aktívna hra smerom vpred!
Najzaujímavejším aspektom hry je zväčšovanie Vášho účtu na úkor súpera! A najväčšou zbranou sú Vodcovia. A my chceme aby ste ich stavali a podielali sa s nimi na našej hre. Podporíte útok a sami nemusíte vystavávať dediny od nuly. Ako nato? Potrebujeme aby ste mali v jednej dedine asi najlepšie v hlavnej (nemusi byť)  postavíte palác a budete mat výrobenych 3 vodcov. Samozrejme nebude to hneď, ale viete to spraviť neskôr a chceme aby ste na tom pracovali od začiatku. 
Najväčši problém vzniká pri uvolneni slotov, pretože 3 vodcov je možné vybudovať len v Paláci. Na 10, 15 a 20 leveli jedného vodcu
Ideálny stav:
Prve 3-4 dediny zakladame cez rezky na lvl 10. Palac stavame len ak sme v sedej a potrebujeme prehlasit dedinu za hlavku resp. ak sme dosiahli bodu kedy nieje mozne postavit dalsie polia lebo druha dedina/vo vacsine pripadov buduca hlavna dedina musí byt prehlasena za hlavnu.
V prvej dedine ste postavili rezidenciu na 10 a založili ste si pekné MC15.
V tomto okamihu budeme mať pravdepodobne dostatok surovin na prípravu senátorov a pomaly začnú preberačky, my ale budeme mať problém so slotmi. Dobre ale vieme, že kto chce hľadá sposoby… preto si neskor (ale nie neskoro) niečo povieme o správnom a účelnom manažovaní slotov.
Takže co po Vá chceme je aby ste sa na toto pripravili, zapojili sa do útočenia a získali vystavanu dedinu s príjemným bonusom v podobe „hotových“ KB! Takúto hru chceme aplikovať, preto chceme aby nato každý myslel a každý týmto sposobom napredoval! Niečo o znižovaní loajality a faktoroch ovplyvňujúcich znižovanie loajality nájdete tu